Plan działania na rok 2016 [aktualizacja]

 Urząd Marszałkowski ogłosił wyniki ostatniego konkursu ofert, w których w okresie zimowym startowało nasze Towarzystwo z kolejnymi projektami. Dzięki temu możemy już przystępować do wdrażania naszych planów na rok 2016. Najbliższe duże wydarzenie, którego będziemy współorganizatorem tj. X Europejska Noc Muzeów w Drzonowie już 21.05.2016 r.

embed src="G:\praca muzeum\Towarzystwo przyjaciół LMW\KRS 27.02.2015.pdf" width="480" height="600" />

Czytaj więcej: Plan działania na rok 2016 [aktualizacja]

Piknik Wojskowy w Święto Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego nie przypadkowo ustanowiono na dzień 15 sierpnia. Właśnie tego dnia 1920 r. rozpoczęła się kontrofensywa wojsk polskich, która rozstrzygnęła losy Bitwy Warszawskiej znanej również jako Cud nad Wisłą. Było to jedno z najważniejszych zwycięstw w historii oręża polskiego, które zatrzymało rozprzestrzenienie komunistycznej rewolucji na zachód Europy. Jak łatwo policzyć w tym roku obchodziliśmy 95. rocznicę tych wydarzeń. Była to więc idealna okazja by w naszym Muzeum zorganizować wydarzenie kulturalne, które wpisze się w regionalny program obchodów Święta, przybliży jego mieszkańcom tę piękną kartę naszej historii oraz będzie jednocześnie formą promocji naszego Muzeum i całego regionu.

Czytaj więcej: Piknik Wojskowy w Święto Wojska Polskiego

Trampolina - regionalny program wspierania inicjatyw obywatelskich

Miło nam poinformować, że nasze Towarzystwo Przyjaciół Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Zielonej Górze z/s w Drzonowie uzyskało wsparcie na realizację projektu pn. "Rozwój Towarzystwa Przyjaciół Lubuskiego Muzeum Wojskowego" z programu TRAMPOLINA – regionalny program wspierania inicjatyw obywatelskich, którego operatorem w naszym województwie jest Związek Lubuskich Organizacji Pozarządowych.

Celem realizowanego projektu był wzrost potencjału organizacyjnego naszego Towarzystwa.

 

Czytaj więcej: Trampolina - regionalny program wspierania inicjatyw obywatelskich

Europejska noc muzeów

 

IX Europejska Noc Muzeów

W sobotę 9 maja odbyła się IX Europejska Noc Muzeów w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, której współorganizatorem było nasze Towarzystwo!.

Był to pierwszy tak duży sprawdzian organizacyjny dla naszej Załogi. Na realizację tego zadania udało się nam pozyskać dofinansowanie z Urzędu Miasta Zielona Góra z programu "Kultura" dedykowanego dla organizacji pozarządowych.

Czytaj więcej: Europejska noc muzeów