O Muzeum

   Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z siedzibą w Drzonowie to placówka muzealna, która gromadzi, opracowuje naukowo i udostępnia zwiedzającym muzealia wojskowo-historyczne.

   W chwili obecnej zbiory liczą 3500 obiektów. Zgromadzone eksponaty pochodzą z okresu od średniowiecza do czasów współczesnych i prezentowane są na czterech ekspozycji stałych znajdujących się w XIX wiecznym, klasycystycznym pałacu, który jest siedzibą placówki. Ozdobą muzeum jest kolekcja ciężkiego sprzętu wojskowego zlokalizowana w przypałacowym założeniu parkowym oraz w pawilonie ekspozycyjnym.

   W skład kolekcji wchodzą - często unikatowe - pojazdy wojskowe, transportery opancerzone, czołgi, artyleria, elementy fortyfikacyjne, a także samoloty i helikoptery.

   Jednak Lubuskie Muzeum Wojskowe to nie tylko zwiedzanie. Jako pierwsze Muzeum w regionie zorganizowało Europejską Noc Muzeów (2005 r.), która dziś obok pikników rodzinnych jest wizytówką placówki. Muzealna oferta to również pakiety edukacyjne, dostosowane do różnych grup wiekowych i gwarantujące przeżycie przygody wraz z przyswojeniem solidnej dawki wiedzy.

Pełna informacja o działalności Muzeum znajduje się na oficjalnej stronie internetowej:
www.muzeum.drzonow.eu/a>

Muzeum jest również obecne na portalu Facebook:

facebook: www.fb.com/lmwdrzonow

Odwiedź Muzeum on-line:

www.ai360.pl/panoramy/168,1126

Zajrzyj na youtubowy kanał:

www.youtube.com/channel/UC