Piknik Czołgisty!

Już w najbliższą niedzielę w Lubuskim Muzeum Wojskowym szykujemy pancerną ucztę! Zapraszamy na Piknik Czołgisty. Szczegóły w materiale.

Czytaj więcej: Piknik Czołgisty!

Zaproszenie na XII Europejską Noc Muzeów

Szanowni Państwo,
W najbliższą sobotę zapowiada się kolejny wyjątkowy wieczór w Lubuskim Muzeum Wojskowym.

Tym razem w programie wydarzenia nawiązywać będziemy do rocznicy stulecia odzyskania Niepodległości. Z tej okazji główną atrakcją będzie pokaz jazdy i sprawności polskiej kawalerii z okresu II RP.

Będą także nowe wystawy czasowe oraz atrakcje nierozłącznie kojarzone z nocą muzeów jak pokazy pojedynków rycerskich, dioramy rekonstruktorów czy iluminacja eksponatów.

Czytaj więcej: Zaproszenie na XII Europejską Noc Muzeów

Kartka pocztowa, ulotka oraz feryjne warsztaty – podsumowanie zimowych działań TPLMW

Zimą nasze Towarzystwo zrealizowało kolejne zadania. W zakresie promocji naszego Muzeum, udało nam się wydrukować 1000 szt. kartki pocztowej ze zdjęciem T-34-76, który trafił do drzonowskiego muzeum z pomnika na Westerplatte. Prócz kartki opracowaliśmy także niemieckojęzyczną, składaną ulotkę w formacie DL, na której wykorzystaliśmy akwarelę Roberta M. Jurgi prezentującą rzut Muzeum z lotu ptaka. Zadanie zrealizowaliśmy dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

W trakcie ferii zorganizowaliśmy cykl warsztatów dla najmłodszych.

Czytaj więcej: Kartka pocztowa, ulotka oraz feryjne warsztaty – podsumowanie zimowych działań TPLMW

Praktyczne szkolenie z konserwacji eksponatów techniki wojskowej

 

Dobiega końca kolejny projekt który współprowadzi nasze Towarzystwo Przyjaciół Lubuskiego Muzeum Wojskowego. Tym razem w trosce o rozwój wolontariatu na rzecz Muzeum oraz o zabytki prezentowane na ekspozycji plenerowej LMW, wspólnie z grupą „Miłośników techniki wojskowej” realizujemy projekt pn. „Szkolenie z zakresu konserwacji eksponatów techniki wojskowej”.

Czytaj więcej: Praktyczne szkolenie z konserwacji eksponatów techniki wojskowej

V Rajd "Rowerowa Niepodległa"

W sobotę 11.11.2017 r. o symbolicznej godzinie 11:11 z Placu Bohaterów w Zielonej Górze wyruszyła po raz piąty biało-czerwona kolumna cyklistów w ramach Rajdu Rowerowa Niepodległa. Celem rajdu niezmiennie było radosne i aktywne uczczenie Narodowego Święta Niepodległości! Tradycyjnie udaliśmy się ulicami miasta, a następnie okolicznych miejscowości do Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie.

Czytaj więcej: V Rajd "Rowerowa Niepodległa"